Nie wiesz co warto kupić? Czytaj i dodawaj rzetelne RECENZJE, OPINIE i TESTY z całej sieci w jednym miejscu: na allstuff.pl.
Oszczędzaj swój czas i pieniądze, kupując tylko najlepsze produkty i usługi.
Sprawdź też "prawo konsumenta" by każda Twoja reklamacja lub zwrot towaru były zawsze pozytywnie rozpatrzone.

Porównanie aparatów podwodnych - Canon Powershot D10

123450.0 / 5.0
Portret użytkownika Maja
123454.5

DODAŁ RECENZJĘ:

Maja
Początkujący
16.01.2011
Porównanie aparatów podwodnych - Canon Powershot D10
Oceny AUTORA
12345
4
12345
4
12345
4
12345
4

Wstęp

Witam wszystkich bardzo serdecznie! Swoją recenzję kieruję do osób, które są amatorami fotografii podwodnej i wybierają się na wakacje do ciepłych krajów. Byłam w Egipcie i nurkowałam i do dziś żałuję, że nie miałam przy sobie dobrego aparatu do fotografii podwodnej, a jedynie gotowca Kodaka z 27 klatkami kupionego za 45 zł. Obecnie planuję dłuższy wyjazd na wakacje i postanowiliśmy z mężem poszukać informacji o dobrych cyfrowych aparatach podwodnych, bo widoki są naprawdę niesamowite!!!
Postanowiliśmy skupić się na najnowszych modelach różnych marek. Szukaliśmy informacji głównie w sieci - na forach internetowych i szukaliśmy rzetelnych testów. Mam nadzieję, że nasze informacje będę dla Was przydatne, bo my już się zdecydowaliśmy, ale o tym później, bo każdy bierze pod uwagę różne czynniki. Przejrzane przez nas modele to: Fujifilm FinePix XP10, Olympus mju Tough 8010, Panasonic Lumix DMC-FT2, Pentax Optio W90, Sony Cyber-shot DSC-TX, Canon Powershot D10. Zapraszam do przeczytania moich recenzji.

Estetyka

Canon Powershot D10 to trochę starsza propozycja, bo z 2009 r. Jednak moja bliska znajoma jest w posiadania tego aparatu i miałam okazję przyjrzeć mu się trochę bliżej. Model, który ma moja koleżanka jest srebrno-niebieski. Obiektyw ma umieszczony centralnie, również lampa błyskowa jest położona bezpośrednio nad obiektywem i nie będziemy jej zasłaniać palcem. Kształt opływowy, dobrze się go trzyma, ale już po tygodniu użytkowania, jak mówi koleżanka, oszczędnego i tak się porysował. Dostępne są jednak zamienne elementy obudowy w ciekawych kolorach - wojskowy - maskujący, grafitowy i pomarańczowy. W komplecie jest również uchwyt do zamocowania opaski na rękę.

Ergonomia

Aapata Poweshot D10 ma zoom x 3 i ogniskuje od 35-105 mm. Raczej standardowe ustawienia. Aparat jednak ma dobre i jasne światło już os 2.8 do 4.9. Fajna w sumie jest ta obudowa i przypomina solidny aparat - skręcany na śruby, obiektyw odstaje od przedniej ściany i jest zabezpieczony szybką. Jest łatwy do utrzymania w czystości. Jest łatwy dostęp do ustawień. Mamy tradycyjny wybierak - makro, lampa i dwa klawisze, które można sobie dowolnie zaprogramować. Jest też, co już powtarzałam wielokrotnie - prosty dostęp do opcji kamerowania oraz do przeglądania wykonanych zdjęć.

Plusy i Minusy

Aparat z powodzeniem pełni obie role - aparatu podwodnego i zwykłego kompaktu. Jakość zdjęć jest naprawdę bardzo dobra, szczególnie dobre wrażenie robią zdjęcia robione na niskim ISO, czyli ok. 80-200, niestety im ciemniej, im wartość ISO większa, tym gorzej - pojawia się szum i szczegóły są mało widoczne. Trochę mam kłopotu, jeśli chodzi o interpretację zdjęć podwodnych. Koleżanka pokazała mi ze 100 zdjęć i część była bardzo dobrych, część po prostu słaba. Te, które w wartościach miały niskie Iso były dobre, ale i tak zbiornik wodny wyglądał jak opróżniony z wody. Zdjęcia są trochę nijakie ale ogólnie nie można się przyczepić, bo nie ma niebieskiej dominanty. Mi się jednak wydaje, że trochę przebija czerwień i żółć w fotkach podwodnych. Fotki na powierzchni są dobre, w normie.

Aparat ma wiele ustawienień i nie jest zwykłym głupkiem, po za tym to Canon - sprawdzona marka. Użytkownicy chwalą sobie szybkość pracy AF i jego dokładność. 

Do robienia zdjęć podwodnych mamy 2 tematy, więc możemy sobie wybrać to, które nam bardziej odpowiada. Możemy sobie też ręcznie zmienić balans bieli i poszukać właściwych dla siebie ustawień.

Na minus niestety to, że podczas kręcenia filmów nie możemy zoomować, czyli nici ze zbliżeń. W aparacie możemy nagrać do 1 godziny filmy, albo 4 GB.

Plusem będzie stabilizacja obrazu oraz możliwość nurkowania z tym aparatem do 10 metrów.

Użytkownicy podkreślają, że jest banalny w obsłudze. Ja potwierdzam, że jest prosty i menu jest również bardzo intuicyjne.

Jakość/Cena

Cena od 840 do 1400 zł. Na pewno na korzyść tego aparatu przemiawia jego odporność, ergonomiczny kształt i szybkość działania. W aparacie większość użytowników chwali sobie szybki i precyzyjny autofocus, który gubi się tylko sporadycznie. Dobra dostępność do menu i klawisze szybkiego dostępu oraz dwa tryby pracy pod wodą. Również fakt, że z aparatem możemy zejść na głębokość 10 metrów. Obudowa choć nie jest odporna na zarysowania jest solidna i mocna, nic również nie klekocze. Myślę, że po okazyjnej cenie można sobie sprawić ten aparacik, bo radzi sobie całkiem nieźle na powierzchni.

Jeśli miałeś/aś styczność z tym towarem, oceń go!
Estetyka
0 / 5 12345
Ergonomia
0 / 5 12345
Plusy i Minusy
0 / 5 12345
Jakość/Cena
0 / 5 12345
Oceń również wiarygodność recenzji!
Wiarygodność recenzji
0 / 5 12345

Gorrrące linki do stron z recenzjami w sieci:

Na tych stronach uzyskasz więcej informacji na temat tego towaru:
Aktualnie nie dodano żadnych gorących linków.

Napisz komentarz:

Na skróty